Dodaj produkty podając kody
Przetwornica Napięcia DC-DC LM2596 3A 3-35V do 1,5-30V FPV
Opis produktu:
Przetwornica 3A, 3-35V na 1,5-30V - DC-DC - step-down - LM2596 - do FPV

Cechy produktu:
- Wygodna regulacja napięcia wyjściowego za pomocą potencjometru wieloobrotowego.
- Posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe i nad-prądowe, dzięki czemu na odbiorniku nie pojawi się prąd większy niż 3 A.
- Daje możliwość zasilania układów niższym niż standardowo napięciem.
- Oparta jest na sprawdzonym i często wykorzystywanym układzie LM2596.
Dane techniczne:
- Napięcie wejściowe: 3-35 V
- Napięcie wyjściowe regulowane: 1,5-30 V
- Prąd wyjściowy: 2A stały, Max 3A (z radiatorem)
- Wydajność: Max 92%
- Częstotliwość: 150 kHz
- Temperatura pracy: -40 ℃ do +85 ℃ (moc w 10 W)
- Zabezpieczenie przed zwarciem: ograniczenie prądu, Auto-CV
- Waga: 11.7 g
- Rozmiar: 47x23x14 mm
Uwagi:
- Urządzenie reguluje napięcie obniżając (nie podnosi napięcia). Napięcie zasilające musi być większe od napięcia odbiorczego.
- Niewłaściwe podłączenie polaryzacji zasilania powoduje uszkodzenie przetwornicy.
- To urządzenie jest przeznaczone dla doświadczonych majsterkowiczów, wymagana jest podstawowa wiedza z elektroniki i umiejętność lutowania. Firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z braku umiejętności lutowania lub instalacji elektrycznych źle wykonanej.
- Sprawdzić napięcie wyjściowe i dostosować potencjometrem właściwego a dopiero potem podłączać urządzenie odbiorcze.
Przetwornica LM2596 obniżająca napięcie z napięcia od 3V do 35 V na napięcie regulowane potencjometrem od 1,5 V do 30 V. Urządzenie to pozwala na bezpieczne, stabilne zasilanie elektroniki, FPV (kamer itp) na stabilizowanym stałym napięciu DC. Dzięki niej możemy z wyższego napięcia uzyskać niższe potrzebne do zasilenia jakiegoś urządzenia, najczęściej wykorzystywana w monitorach, telewizorach i innej drobnej elektronice. W ofercie posiadamy również główne moduły LM2596 w obudowie TO-263-5 lub TO-220, a także dławiki aby można było zbudować kompletny układ zasilania. Hasło promujące: "Stabilne zasilanie elektroniki z przetwornicą LM2596!" Zdjęcia: 1.  2.  3.  4.  5.  6. 
Witam.
Odbiornik elektryczny po przyłożeniu ustalonego napięcia sam pobiera tyle prądu ile potrzebuje do prawidłowego działania. Dioda jest tutaj złym przykładem, ponieważ akurat dioda potrzebuje mieć ograniczony prąd. Jednak, np. silnik elektryczny szczotkowy / DC zasili się z 6V to będzie pobierał ileś prądu w czasie swojej pracy.
Przetwornica, która umożliwia ograniczyć pobór prądu: XL4015 - 39-100 Ropczyce - przydaje się gdy: wiemy ile prądu coś pobiera np. 500mA ale nie wiemy czy to urządzenie działa poprawnie - czy nie ma zwarcia. Wtedy można np. ograniczyć prąd na przetwornicy na np. 550mA i gdy wszystko bd ok to urządzenie zadziała, jednak gdy pobór będzie większy to przetwornica ograniczy go do ustalonego i poinformuje nas o tym zaświecając diodę LED - dzięki czemu możemy zareagować i odłączyć urządzenie od zasilania aby się nie spaliło.
Witam.
Produkt 5375 jest to przetwornica step-down obniżająca napięcie tak jak zostało to zawarte w opisie produktu. Jeżeli z 4V chce Pan uzyskać 12 to potrzebuje Pan przetwornicy step-up podwyższającej napięcie. To jedna sprawa, kolejna to co będzie zasilane z tych 12V? Ile mocy może Pan uzyskać? To zależy głównie od ogniwa i jego wydajności prądowej i pojemności, ponieważ przetwornice step up mamy nawet o wydajności 10A :)
Jednak należy pamiętać, że wzór na moc jest nieugięty P=U*I i jeżeli podniesiemy napięcie to i również pobór prądu będzie tyle razy większy ile podniesione napięcie, czyli 4V do 12V czyli 3X więcej również prądu. Przykład: podłączamy do przetwornicy żarówkę 12V - 1A to z ogniwa popłynie prąd ponad 3A.
Witam.
Owszem dokładnie w serwisie youtube jest wiele takich filmów przedstawiających budowę z zasilacza ATX na warsztatowy regulowany. Dokładnie potencjometr można wylutować i wlutować zwykły o wartości 10K Ohm
Witam. Owszem dokładnie TAK! :)
Witam. Ustawione napięcie jest niezależne od wejściowego dopóki ono nie spadnie poniżej ustawionej wartości.
Witam. W zależności od smartfona nie wszyscy producenci pozwalają na ładowanie po podaniu tylko + i - zasilania ale to już kwestia indywidualna smartfonu i producenta. TAK dokładne będzie niezmienne jeżeli będzie podane tylko wyższe mieszczące się w normie.
Witam. Podnoszenie napięcia jest płynne i i zaczyna się praktycznie od razu :)
Witam. Dioda LED świeci się po zasileniu przetwornicy i obecności napięcia na jej wyjściu.
Witam.
Oto lista elementów, które będą Panu potrzebne: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_stabilizowany
Jako filtr kondensator min. 16V min pojemność 2000uF, mostek prostowniczy wystarczy 3A, a jako stabilizator na wyjściu można użyć którejś z przetwornic opartej na układzie XL4015 które posiadają możliwość regulacji napięcia i prądu: https://abc-rc.pl/search.php?text=xl4015
Tutaj artykuł o budowie zasilacza: https://abc-rc.pl/Budowa-zasilacza-warsztatowego-1-32-35V-0-5A-na-przetwornicy-XL4015E-blog-pol-1540974525.html